Estetická medicína

Výkony estetickej medicíny vykonáva lekár, pred samotným zákrokom je potrebná konzultácia.

Odstránenie vrások botulotoxínom:

Drobné vrásky, ktoré kazia celkový dojem tváre? Riešením je aplikácia botulotoxínu. Botulotoxín vrásky nie len vyhladzuje, ale je aj vynikajúcou prevenciou proti vzniku vrások. Efekt je okamžitý a dlhodobý. Vyhladením mimických vrások sa zjemnia črty vašej tváre.

Botulotoxín môžete využiť na odstránenie vrások v oblastiach:

  • glabella - vrásky hnevu medzi obočím
  • čelo
  • okolie oboch očí
  • okolie úst, brada
  • krk a dekolt

Korekcia vrások je veľmi účinná a spoľahlivá metóda s minimálnym rizikom vedľajších účinkov. Je možné ju vždy podľa potreby zopakovať a je kombinovateľná s inými metódami odstraňovania vrások. Zákrok trvá krátko, zlepšenie je viditeľné už niekoľko dní po aplikácii.

Priebeh aplikácie botulotoxínu

Samotný zákrok je veľmi jednoduchý a prebieha rýchlo. Botulotoxín sa aplikuje tenkou ihlou – inzulínkou, preto vpichy takmer necítite. Počet vpichov závisí od lokality, do ktorej je botox aplikovaný – počet sa pohybuje medzi 3 - 7 vpichmi. Po vpichoch môže niekoľko minút pretrvávať mierne zdurenie či začervenanie, prípadne drobná modrina, ktorá sa dá prekryť korektorom a do niekoľkých dní vymizne. Samotný efekt nastupuje po 48 - 72 hodinách a plne sa rozvinie do 10 dní.

Po prvej aplikácii efekt znehybnenia mimických svalov pretrváva cca 3 - 4 mesiace, pri opakovaných aplikáciách sa efekt botulotoxínu predlžuje až na 6 - 12 mesiacov.

Dĺžka trvania zákroku je približne 15 minút.

Čo môžem a nemôžem robiť po zákroku

Po zákroku by ste si nemali 4 - 6 hodín ľahnúť do vodorovnej polohy a nepredkláňať sa, neodporúča sa dva dni piť alkohol, navštevovať saunu alebo solárium alebo vykonávať nadmernú fyzickú aktivitu. Dôležité je aj nedotýkať sa ošetrenej oblasti. Zároveň sa odporúča čo najviac pohybovať ošetrenými svalmi – krčiť čelo, mračiť sa a usmievať sa. Tým bude efekt účinnejší.

Kontraindikácie zákroku

Kontraindikáciou je predovšetkým tehotenstvo, ktoré musí byť absolútne vylúčené, tiež dojčenie a autoimunitné ochorenia.

Zamedzenie zvýšenému poteniu:

Tu sa využíva účinok botulotoxínu na aktivitu potných žliazok.
Sekréciu potu je možné zredukovať až na 10 %.
Výsledný efekt pretrváva 4-12 mesiacov.
Aplikácia: podpazušie.

Priebeh aplikácie kyseliny hyalurónovej

Lekár Vám miesto, na ktorom bude zákrok vykonaný očistí dezinfekčným prostriedkom a následne aplikuje hyalurónovú výplň do vami zvolenej oblasti pomocou tenkej ihly alebo veľmi jemnej kanyly.

Zákrok aplikácie kyseliny hyalurónovej trvá v priemere 15 – 30 minút a vykonáva sa nechirurgickou metódou – injekčne, nie je preto potrebné, aby ste sa vzdávali práce, či bežne vykonávaných aktivít.

Kontrainidkácie zákroku

V čase výkonu nesmie v oblasti, ktorú si želáte ošetriť kyselinou hyalurónovou prebiehať zápal alebo sa vyskytovať otvorená rana.

Cenník

Kontaktujte nás

Napíšte alebo zavolajte pre nezáväznú konzultáciu s odborníkom.

Zavolajte nám: 054/4774348, 0907 794 091
Napíšte nám: beauty@kupele-bj.sk


Kontaktujte nás

Kúpeľný hotel Ozón, 1. poschodie

Pondelok – Sobota: 10:00 – 18:00
Nedeľa: zatvorené
Tel: 054/4774348, 0907 794 091
E-mail: beauty@kupele-bj.sk
© 2020 Crimson Crest s.r.o.